نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گردهمایی یک روه معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی


به گزارش معاونت آموزش ابتدایی استان یزد، در این گردهمایی خانم بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی استان ضمن تشریح برنامه های دوره ابتدایی با بیان شعار سال معاونت آموزش ابتدایی استان " تمرکز بر تدبیر، نظارت بر اجرا ، کیفیت بخشی به آموزش در بستر شادی" به عنوان سرلوحه برنامه های اجرایی مدارس استان بر توانمند سازی مدارس در برنامه نویسی سالانه، ارزیابی و نظارت بیشتر بر مدارس، ارتقاء سطح توانمندی معلمان در جهت کیفیت بخشی به آموزش با توجه به ساحت های 6 گانه تعلیم و تربیت دوره ابتدایی تاکید کردند. وی افزود با توجه به رویکرد تدبیر و توجه ویژه به مدرسه محوری، طرح و برنامه های استانی بر اساس سند تحول  مدرسه محور شده است و مدارس بر اساس راهبردها و راهکارهای سند تحول بنیادین به اجرای طرح و برنامه های خلاقانه و نوآورانه با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های خود خواهند پرداخت، چرا که آنچه مورد تاکید است و از امروز باید در دستور کار جدید شما کارشناسان و مدیران مدارس قرار گیرد، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است. قرارنیست این سند مهم از بالا به پایین اجراشود بلکه با این تغییر روش در برنامه های امسال قرار است تلاش ویژه جهت تولید راهبردهای مدرسه محور در رابطه با اهداف دوره ابتدایی داشته باشیم و راهکار های سند تحول بنیادین را عملیاتی کنیم. امید است همانطور که بعضی از استان ها با تأسی به استان یزد همین شعار را برای راهبرد خود در دستور کار قرار داده اند این شعار به یک پویش ملی تبدیل شود و همه هماهنگ به پیش برویم.

بهادرزاده با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در تاریخ 30 آبان و یکم آذر ماه 97 در استان یزد، گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص برگزاری این همایش ملی بیان نمود و با توجه به اهمیت این امر همکاری و همفکری همه همکاران در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و گفت: این همایش اولین قدم اساسی ما در سال جاری در ارتباط با اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.  

دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن قدردانی از تلاش های همه همکاران ، دوره ابتدایی را زیربنای آموزش دانسته و با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی، تلاش در جهت آمادگی بازگشایی مدارس، اجرای همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی، سازماندهی نیروی انسانی را مورد تاکید قرارداده و توجه به دانش آموزان و ایجاد محیط یادگیری شاد و جذاب را از ملزومات آموزش برشمردند.

در ادامه ضمن بررسی تفاهم نامه سال تحصیلی گذشته و برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه سال 98-97 ، رؤسای ادارات ابتدایی دوره دوم و گروه های آموزشی به تشریح طرح و برنامه های اجرایی در حوزه خود پرداختند.

آدرس کوتاه: