نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش مدیران دوره ابتدایی ناحیه یک و دو یزد


همایش مدیران دوره ابتدایی نواحی یک و دو یزد در روز چهارشنبه 3/6/95در محل سالن اجتماعات استعدادهای درخشان برگزار گردید. در ابتدای  این همایش دو نفر از مدیران  مدارس به بیان چالش ها و مشکلات مدارس و مدیران پرداخته  و از مهم ترین دغدغه های آنان می توان به کمبود فضای آموزشی ، فرسودگی فضای آموزشی ، عدم برگزاری دوره های ضمن خدمت ،تعدد طرح و برنامه ها، تفاوت اندک بین مدیران ومعاونان اشاره نمود. در ادامه "محمدحسن رادمنش معاون آموزش ابتدایی استان " نکاتی در خصوص مدیریت مطلوب مدارس، جذب کامل دانش آموزان پایه اول، انسداد مبادی بیسوادی، بررسی نرخ ارتقاء پایه‌های مختلف، توسعه مراکز اختلال یادگیری، آموزش والدین، ممنوع بودن توصیه به استفاده از کتاب کار به صورت عمومی از طرف معلمان، نگاه مثبت به معلمان جدید الورود، سبک سازی کیف
 دانش آموزان، بیان نمود و از مدیران محترم درخواست نمود با توجه به این همایش جلسه انجمن اولیاء و مربیان  و جلسه شورای آموزگاران در جهت پیشبرد اهداف متعالی تشکیل گردد ودر پایان مبحث ساختمان تربیت توسط ایشان ارائه گردید تا مدیران اصول آن را در برنامه سالانه خود بکار گیرند.

"محمدرضا میرجلیلی رییس اداره دوره دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان" نیز به تشریح طرح و برنامه های دوره ابتدایی به خصوص روند اجرای طرح تدبیر و فرم های مربوط به آن پرداخت هم چنین نکاتی را در خصوص مدیریت منابع انسانی موجود در دوره ابتدایی بیان نمود.

در ادامه "حمیدرضا ابراهیمی رییس ادراه تکنولوژی و گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان" برنامه های گروه های آموزشی و نحوه‌ ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی را تشریح نمود و از مدیران محترم درخواست نمود در امر ثبت نام دقت لازم را داشته تا ثبت نام این دانش آموزان به نحو مطلوب انجام پذیرد.

همم چنین "مصطفی خلیلی رییس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان"به عنوان مدعو جلسه در خصوص طرح حیاط پویا و المپیاد درون مدرسه‌ای نکاتی را مطرح نمود و از مدیران محترم درخواست گردید اهتمام لازم را در جهت پویایی مدارس و اجرای مطلوب درس تربیت بدنی در راستای جلوگیری از مشکلات اجتماعی، مدنظر قرار دهند.

در این  همایش از زحمات "مریم نیکزاد به عنوان رییس اسبق اداره دوره اول و آموزش ابتدایی استان" تقدیر به عمل آمد و "سعیده بهادرزاده" به عنوان رییس جدید این اداره معرفی گردید.

ودر پایان این همایش از تلاش های صادقانه مدیرانی که به کسوت بازنشستگی  نائل آمده تقدیر و تشکر گردید.