نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش استانی مدیران دبستان های یزد

درآستانه سال تحصیلی جدید 800 مدیر دبستانهای یزد برنامه های سال تحصیلی پیش رو را مرورکردن

همایش یکروزه مدیران دبستانهای یزد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش  در تالار معلم دانشگاه فرهنگیان شهیدان پاک نژاد برگزار شد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان دراین همایش از زحمات مدیران برای استقبال از مهر و آغاز سال تحصیلی جدید قدردانی کرد و گفت : مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت برای آغاز سال تحصیلی آماده است  .

"احمد شیرزاد" مدیران را به ارتباط مستمر با دانش آموزان ، اولیا و معلمان سفارش کرد و  افزود : بهره گیری از توان اولیا و مربیان برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت یک ضرورت است.

"شیرزاد " با بیان این که مطالعه کردن موجب قدرت ، لذت و زینت برای افراد است  افزود : مدیران مدارس برای  توسعه فرهنگ مطالعه دربین دانش آموزان تلاش کنند .

وی غفلت کردن از حقوق عمومی و حقوق الهی به ویژه حق الناس را از آسیب های دانست که  مدیران باید از آن برحذر باشند .

ایشان بر توجه ویژه به ارکان مدرسه اعم از شورای معلمان ، شورای دانش آموزی ، انجمن اولیا و مربیان ، شورای تربیتی تاکید کرد و گفت : هرچه نقش آفرینی  تشکل های دانش آموزی در مدرسه  بیشتر باشد آن مدرسه موفق تر خواهد بود .

درادامه این همایش معاون اموزش ابتدائی آموزش و پرورش استان  یزد به ارائه برنامه های این معاونت در سال تحصیلی پیش رو پرداخت و گفت : طرح فرشته کتابخوان ، یزد شناسی ، دست های کوچک،  اندیشه های بزرگ ، الگوهای برتر تدریس ، خوانا نویسی ، الگوهای برتر مدیریتی و مسابقات علمی و عملکردی معلمان و دانش آموزان از جمله های طرح های استان  درسال تحصیلی 97-96 می باشد .

"محمد حسن رادمنش " تلاش برای انسداد مبادی بیسوادی ، جلوگیری از افت تحصیلی ، توجه به آزمونهای معلم ساخته و پرهیز از آزمونهای بیرونی را ازدیگر برنامه های مدارس در سال تحصیلی پیشرو ذکرکرد و گفت : توجه به معلم و توجه به دانش اموز در راس برنامه های مدارس است .

وی ارزشمند ترین عنصر مدرسه را دانش اموز دانست و افزود : تمامی برنامه های ما بابد به موفقیت و تعلیم وتربیت هرچه بهتر دانش اموزان منجر شود.

ارائه مباحث آموزشی با عنوان ارتباط صحیح مدیران با دانش آموزان و ارائه نقطه نظرات مدیران مدارس از دیگر برنامه های این همایش بود .