نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست معاون آموزش ابتدایی در ارتباط با آموزش و پرروش فراگیر برای دانش آموزان با نیازهای ویژه


نشست معاون آموزش ابتدایی در ارتباط با آموزش و پرروش فراگیر برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برگزار شد.

به منظور آشنایی بیشتر فراگیر سازی آموزش و پرورش  برای دانش آموزان با نیازهای ویژه، نشست یک روزه ای با حضور "پایدار" رییس اداره استثنائی استان یزد، محمد حسن رادمنش معاون آموزش ابتدایی اداره کل، روسای ادارات دورهاول و دوم ابتدایی و تکنولوژی اداره کل استان یزد و کارشناسان آموزش و پرورش استثنائی استان یزد برگزار می شود.

در این نشست رئیس اداره استثنائی استان تمهید مقدمات فراگیر سازی آموزش عمومی برای دانش آموزان را یکی از اولویت های مهم برشمرد و از همه درخواست کرد تا به احصاء  مشکلات در این زمینه بپردازند و با رفع موانع علاوه بر محقق شدن امر پوشش تحصیلی وظیفه خود را در قبال این دانش دانش آموزان ادا نمایند.

محمد حسن رادمنش نیز در این نشست تراکم کلاس بالا، نبود آموزش های مناسب برای معلمان و تجهیزات لازم را از مهم ترین چالش ها در اجرای طرح آموزش فراگیر و تلفیقی در استان بیان نمود:

وی آموزش مربیان، آموزگاران و اولیاء را جهت شناخت بیشتر این گونه کودکان را از الزامات این برنامه دانست و آن را در اولویت کاری روسای ادارت خود قرار دارد .

برگزاری دوره آموزشی برای معلمان مجری، مدیران و اولیای دانش آموزان هم چنین مسابقات کتابخوانی جهت ارتقای علمی، آموزگاران در توجه به امر مداخله بهنگام نوآموزان پیش دبستانی از مصوبات این جلسه بود.