نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

لزوم اخذ موز کلیه مراکز پیش دبستانی از آموزش و پرورش


 

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش  محمد حسن رادمنش معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت :

کلیه مراکز پیش دبستانی که دارای مجوز از بهزیستی  و سایر نهاد های مجاز می باشند برای ادامه فعالیت باید از آموزش و پرورش مجوز لازم را اخذ نمایند.

با توجه به مصوبه بیست و هفتمین جلسه مورخ 11/2/97 شواری سیاست گذاری ، برنامه ریزی و نظار ت مرکزی صدور مجوز در دوره پیش دبستانی ( نوآموزان دو سال قبل دبستان ) به صورت قطعی  و لازم الاجرا  بعهده آموزش و پرورش می باشد و تمامی مراکز پیش دبستانی که تا کنون از سازمان بهزیستی  یا سایر نهاد های مجاز مجوز داشته اند بر اساس قانون مکلف اند از آموزش و پرورش مجوز بگیرند . این مراکز
می توانند علاوه بر داشتن مجوز از  بهزیستی برای مهد کودک ، از مجوز آموزش و پرورش برای فعالیت پیش دبستانی اقدام  و در یک مکان با دو مجوز فعالیت نمایند.

همچنین تمامی مراکز  مستقل پیش دبستانی که از وزارت آموزش  و پرورش مجوز اخذ نموده اند  می توانند با دریافت مجوز سازمان  بهزیستی ، نسبت به راه اندازی مهد کودک در همان فضا با رعایت مقررات اقدام نمایند.

محمد حسن رادمنش افزود در اواخر سال 95 که قانون سازمان مدارس و مراکز غیردولتی به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده است . صدور مجوز برا ی مراکز پیش دبستانی
تنها توسط سازمان مدارس و مراکز غیردولتی صورت می گیرد و کلیه مراکزی که به هر طریق از مراکز دیگر مجوز دریافت نموده اند  باید نسبت به دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش  اقدام و ثبت این گونه مراکز از طریق سامانه امور پیش دبستانی سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی به آدرس
 www.  Mosharekatha.ir    قابل انجام است .

وی افزود مراکزی که از بهزیستی یا سایر نهاد ها مجوز دارند باید تا پایان خرداد ماه 97 نسبت  به ثبت نام در سامانه امور پیش دبستانی اقدام کنند.

رادمنش افزود در سال تحصیلی 98-97 کلیه نو آموزان پیش دبستانی ( نوآموزان دو سال قبل دبستان)  استان باید در سیستم سناد آموزش  و پرورش ثبت نام شده باشند.