نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هماهنگی مسائل آموزشی و پرورشی دوره پیش دبستانی


به گزارش معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

جلسه هماهنگی مسائل آموزشی و پرورشی دوره پیش دبستانی در روز چهارشنبه 96/5/11 در سالن شهید ساداتی اداره کل با حضور جمعی از مؤسسان و مدیران مراکز پیش دبستانی ناحیه 1 و 2 یزد( جوادالائمه، سیدالشداء، خاتم الانبیاء، اختردانش، راه فرزانگان، حضرت مجتبی (ع)، آذریزدی، سرای دانش نو، امام موسی کاظم (ع).  ) برگزار گردید.

1)      در این جلسه اهداف 11 گانه دوره پیش دبستانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

2)      ممنوعیت  برگزاری  آزمون، نمره دهی، آموزش نشانه های فارسی، اعداد ریاضی، آموزش نوشتن حروف الفبای فارسی، دادن سرمشق، صدورکارنامه کمی و سایر فعالیت های مربوط به دوره ابتدایی در دوره پیش دبستانی .

3)      ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی با عنایت به رأی شورای عالی آموزش و پرورش .

4)      ساعت کار مراکز پیش دبستانی 3/5(سه و نیم ) ساعت در روز  و در 5 روز هفته و مدت زمان هر جلسه 35 دقیقه  و هر زنگ تفریح 20 دقیقه

5)      استفاده از محتوای تأیید شده توسط دفتر تألیف کتب درسی و ممنوعیت استفاده از هرگونه کتاب موجود در بازار یا ارائه توسط مؤسسات مختلف .

6)      توجه به رویکرد انس با قرآن ، قصه، بازی، نقاشی، کاردستی، شعر و سرود ، نمایش خلاق، بحث و گفت و گو، مشاهده، آزمایش،گردش علمی،تماشای فیلم، و استفاده از فناوری های جدید.

7)      فعالیت های دوره پیش دبستانی  با نگاه تلفیقی به حوزه های یادگیری دینی،اجتماعی، هنری، ریاضی، تربیت بدنی و علوم با هدایت مربی به روش فعال اجرا می شوند.(مصوبه 770شورای عالی آموزش و پرورش )

8)      حداکثر تعداد نونهالان دوره پیش دبستانی 5 سال تمام  در شهر 25 نفر و 4 ساله در شهر 20 نفر می باشد.

در این جلسه مؤسسان و مدیران ضمن پذیرش و قبول  موارد مشروحه مسئولیت شرعی و قانونی  اجرای دقیق دستورالعمل  ها و بخشنامه ها وزارت و استان را متعهد گردیدند

با  توجه به تشکیل این جلسه و تعهدات ذکر شده مقرر گردید در سال تحصیلی آتی با مراکزی که مطابق با دستورالعمل وزارتی و استانی انجام وظیفه ننمایند برخورد قانونی به عمل آید.