نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تدوین و ارسال درسنامه آموزشی برای پایه های اول تا ششم ویژه مناطق محروم


به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش و به نقل از معاونت آموزش ابتدایی بسته آموزشی با عنوان " درسنامه " در تمامی پایه ­های دوره ابتدایی ویژه دانش آموزانی که دسترسی به هیچ گونه امکاناتی ندارند به خصوص در مناطق روستایی و عشایری تهیه و توزیع گردید.

بنا به گفته سعیده بهادرزاده؛ معاون آموزش ابتدایی استان یزد با توجه به شرایط خاص کشور و لزوم تداوم آموزش در این مقطع، اقدام به احصا آمار تفکیکی دانش آموزان با توجه به دسترسی به اینترنت و فضای مجازی، دسترسی به تلویزیون و پخش کننده های خانگی و عدم دسترسی به هیچ گونه امکانات، گردید و پس از برنامه ریزی در این زمینه به منظور کمک به دانش آموزانی  که دسترسی به فضای مجازی و اینترنت ندارند و تنها رایانه یا دستگاه پخش cd در منزل دارند تا کنون دو حلقه لوح فشرده حاوی فیلم های تدریس شبکه آموزش و فیلم های تدریس سرگروه های آموزشی استان و کاربرگ های لازم با رعایت تمامی نکات بهداشتی به شهرستان و مناطق ارسال گردیده تا توسط معلمان و راهبران در اختیار این دانش آموزان قرار گیرد.

به گفته ایشان برای دانش آموزان روستایی و عشایری که دسترسی به هیچ گونه امکاناتی ندارند بسته آموزشی با عنوان" درسنامه" جهت آموزش به صورت خودآموز تهیه و تدوین گردیده و با رعایت تمامی نکات بهداشتی، توسط معلمان  و راهبران محترم توزیع گردیده است.

در ادامه بهادرزاده گفت: با توجه به اینکه مسئولیت اصلی آموزش برعهده معلم محترم همان پایه می باشد، ارتباط لازم معلمان روستایی و چندپایه از طریق تلفن یا فضای مجازی با دانش آموزان برقرار گردیده  و آموزش ها و راهنمایی های لازم جهت تداوم آموزش در این ایام خاص صورت می پذیرد. همچنین در هر منطقه آموزشی شماره راهبران آموزشی- تربیتی و برخی سرگرو ه های آموزشی تحت عنوان " طرح صدای معلم"  در اختیار خانواده های مناطق روستایی و محروم قرار گرفته تا جهت رفع مشکلات آموزشی و تربیتی با آنان تماس حاصل نمایند.

ایشان اضافه کرد، توزیع لوح فشرده و درسنامه های تهیه شده برای خانواده ها و دانش آموزان مناطق محروم، روستایی و عشایری هیچ گونه هزینه ای در بر نداشته و به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.

در پایان وی به مجاهدت های معلمان دوره ابتدایی در استان یزد در راستای تداوم آموزش و روشن نگه داشتن مشعل تعلیم و تربیت اشاره کرد و از تمامی مدیران، معاونین، آموزگاران، راهبران و سرگروه های آموزشی که با تلاش خود هرخانه را تبدیل به یک مدرسه نموده و مسئولانه و عاشقانه نگذاشتند آموزش تعطیل شود، تشکر و قدردانی نمود.