نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش مدارس عشایری استان یزد


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی استان در کارگروه توسعه آموزش و پرورش عشایر گفت :بسط و توسعه عدالت و رفع محرومیت آموزشی به واسطه گسترش انواع مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری هدف اصلی دفترتوسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر است که با نیاز سنجی، شاخص سازی و شناسایی ابعاد مولفه های آموزش و پرورش مناطق کمتر توسعه یافته یعنی محروم، مرزی، روستایی و عشایری در راستای رفع موانع و مشکلات آموزشی این مناطق فعالیت می کند.

معاونت آموزش ابتدایی استان با یاری خداوند متعال در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به منظور گسترش عدالت آموزشی در بین تمامی نوآموزان و دانش آموزان عشایری ، با رصد مدارس حائز شرایط " ماده یک اساسنامه مدارس عشایری" در شهرستان/ مناطق: ابرکوه، خاتم و مروست به عنوان سه منطقه عشایری استان  و ارسال درخواست تخصیص کد عشایری به وزارت متبوع  تعداد 6 مدرسه( 5 مدرسه ابتدایی و یک مدرسه دوره متوسطه اول ) را به مجموع مدارس عشایری خود افزود.

گفتنی است در سال تحصیلی 99-98 این معاونت دارای 35 مدرسه عشایری با  تعداد 1400 دانش آموز خواهد بود.

امید است  بتوانیم  با تجهیز مدارس عشایری  به وسایل آموزشی و پرورشی ، پوشش صد در صدی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان عزیز عشایر ، توانمند سازی کارکنان آموزش و پرورش عشایر و... گامی در جهت استقرار عدالت آموزشی در مناطق محروم و عشایری برداریم.