نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختتامیه جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، دبیر اجرایی این جشنواره در مراسم اختتامیه اظهار داشت : مقوله فرهنگ، عامل سازنده هویت فردی و اجتماعی جامعه و منشا ساز و کارها و سرمایه های مادی و معنوی یک ملت در سیر تکامل تاریخی محسوب می شود و آموزش و پرورش نیز جایگاه تعلیم آموزه های دینی و آسمانی به کودکان است چراکه معلمان و مربیان با جان و روح و جسم دانش آموزان سر و کار دارندو این آموزش نیاز به بستری دارد که همان هویت ملی و تعلقات هر جامعه است .

" سعیده بهادر زاده " افزود : در میان تمامی دوره های آموزشی دوره پیش دبستانی جایگاه ویژه ای در شکل گیری هویت ایرانی اسلامی دارد که یکی از چشم اندازهای مهم این دوره نیز محسوب می شود و این تربیت اسلامی و عرق ملی میهنی در این دوره شکل گرفته می شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا برنامه هایی در جهت هویت ایرانی – اسلامی در دوره پیش دبستانی در سال تحصیلی 96-95 تدوین شد و آموزشهایی ویژه در سه سطح اولیاء ومربیان و نوآموزان آغاز گردید که ماحصل تلاش تمامی روسا معاونین و مدیران و مربیان در مراکز پیش دبستانی می باشد.

بهادر زاده هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به اهمیت شکل گیری شخصیت و مبنای هویت فردی در سنین کودکی، آشنایی با قومیت ملی و قومی افراد، آشنایی نوآموزان با آداب و رسوم، مناسبتها و نمادهای دینی و ملی و فرهنگ بومی استان به عنوان هویت ملی کودکان است .

دبیراجرایی جشنواره هویت کودکان اسلامی ایرانی افزود : این جشنواره که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزارشد در سه بخش آواها و نغمه های بومی- محلی استان یزد ، دکلمه با موضوع ایران و قصه گویی با رویکرد بومی محلی  برگزار شد .

بهادر زاده گفت : از مهر ماه امسال کارگاههای آموزشی برگزار و هدایتهایی از طریق آموزشهای مجازی و حضوری صورت گرفت ودر مرحله نهایی و استانی شاهد دریافت 150 اثر قصه گویی، 130 اثر آواها و نغمه ها و 55 اثر دکلمه به دبیرخانه ارسال شد و پس از داوری نتایج ذیل توسط هیات داوران اعلام شد.

در بخش منتخبین جشنواره قصه گویی زیر گنبد کبود با رویکرد بومی – محلی رتبه اول را پیش دبستانی اندیشمندان کوشا از شهرستان تفت ، رتبه دوم را پیش دبستانی لبخند از ناحیه یک یزدو رتبه سوم را پیش دبستانی مهتاب از شهرستان میبدکسب کردند.

همچنین در بخش منتخبین حرفه ای جشنواره قصه گویی دو مرکز پیش دبستانی ریاحین از ناحیه یک یزد و سرای امید از شهرستان تفت رتبه های برتراعلام شدند.

گفتنی است در بخش منتخبین جشنواره آواها و نغمه های بومی و محلی استان یزد رتبه اول را مراکز پیش دبستانی جواد الائمه از ناحیه دو یزد، سرای امید از تفت و نفیس از ناحیه دو یزد بدست آوردند و رتبه دوم را مرکز پیش دبستانی علم الهدی از ناحیه دو یزد بدست آورد و رتبه سوم را نیز سه مرکز پیش دبستانی سما از ناحیه دو، پدیده نوین از ناحیه یک و آموزگار از ناحیه یک یزد مشترکا کسب کردند.

قابل ذکر است رتبه اول تا سوم در بخش دکلمه خوانی با موضوع ایران نیز به ترتیب به پیش دبستانی سرای امید از تفت، آفتاب از ناحیه دو یزد و علم الهدی از ناحیه دو یزد اختصاص یافت .